Ritim Atölyesi

Ritim Atölyesi

Ritim Atölyesi, Toplantılarda tek seferlik yada şirket içi takım çalışmasının önemini vurgulamak adına uygulanır. Tercihe göre; motivasyon, eğlence ve eğitim ağırlıklı uygulanır. İzleyen değil, uygulayan olma deneyimi yaşanır.  Savaşa giderken çalınan davullar boşuna çalınmıyordu . Güçlü ve tempolu ritim MOTİVASYONU arttırır . 

Şirket İçi Ritim Atölyesi 

Düşünsenize ” çalışanlarınız dersin olduğu gün şirkete  koşarak – gülümseyerek gidiyorlar ” . Haftalık veya aylık olarak yapılan atölyelerde, çalışanların takım çalışmasının önemi hakkında farkındalık kazanmaları ve sosyalleşerek şirket içi ilişkilerinin güçlenmesi amaçlanır.

Özel hazırladığımız bu Ritim Atölyesi’nin esas amacı; şirket çalışanlarını eğlendirirken bir yandan da kişisel becerilerini geliştirmektir. Bu etkinlik sayesinde çalışanların iş arkadaşlarıyla olan takım çalışmalarında verimliklerinin artması, günlük iş stresinden kurtulmaları, yaratıcı yönlerini keşfetmeleri, zihinsel olarak rahatlamaları ve sosyalleşmeleri amaçlanmaktadır. 3 aylık ritim atölyesi sonunda çalışanlarda; takım çalışması, motivasyon, koordinasyon, konsantrasyon süresinde uzama, stres atma vb. kazanımlar olur .

Takım Çalışması  : Çalışanlar arasındaki iletişim ve koordinasyonun gelişmesi için insan kaynakları ile hazırlanan program , takım olmayı ve iletişimin güçlenmesine yardımcı olur . Birimler arası iletişim artar buda iş verimliliğinin yükselmesini sağlar .

Toplantı Arası Ritim Atölyesi

Toplantıların yorucu ve monoton havasından çıkmak için ; ENERJİ + NEŞE

Çalışmada farklı perküsyon enstrumanları ile aynı anda  birlikte ritim tutulur  . Bir kez yaptığımız çalışmamız, istenildiği takdirde çalışanların verimliliğini arttırmak adına devamlı yapılan atölyelere de dönüştürülebilmektedir.

Etkinlik; katılımcıların basit alkış ritimleri yaparak ısınmasıyla başlar. Bu ısınmanın ardından perküsyon enstrümanlarını çalmaları için gönüllüler seçilir. Seçilen gönüllüler sahnedeki yerlerini aldıktan sonra geriye kalan katılımcılara marakas ve tef dağıtılır. Katılımcıların enstrümanlar ve alkışlarla Ritim Atölyesi’ne dahil olmaları sağlanır ve bir ritim orkestrası oluşturulur. Bu orkestranın gerçekleştirdiği performans, Kaan Şolcum’un perküsyon soloları ile süslenir. 

Devamlı Ritim Atölyesi faydaları :

Yapılan araştırmalar sonucunda 6 aylık devamlı atölye sonunda şirket içi istifa oranlarında % 60 azalma görülmüştür  

Performans artışı  

Yaratıcılıkta gelişme 

İstifa oranında % 40 azalma 

Konsantrasyon süresinde uzama

Atölye çalışmaları sırasında bir birini tanımayanlar arasında müzikle beraber çok daha kolay iletişim oluşur . Eğlenceli ritimlerden sonra unutulmaz bir Toplantı yada Lansman kaçınılmazdır 


Avm - Fuar - Tanıtım - Etkinlik

Alışveriş merkezlerine ve fuarlara özel hazırladığımız bu ritim atölyesi’nin esas amacı; ritim enstrümanları eşliğinde eğlenceli ritimlerle müşterilerin dikkatini çekip, izleyen değil deneyimleyen olmalarını sağlamaktır. Alışveriş merkezlerinde ve fuarlarda gezinen potansiyel müşterinin markayla buluşması ve olası müşterilerin markayla olan bağlarının güçlenmesi amaçlanır.

Etkinlik; katılımcıların basit alkış ritimleri yaparak ısınmasıyla başlar. Bu ısınmanın ardından  ritim enstrümanlarını çalmaları için gönüllüler seçilir. Seçilen gönüllüler sahnedeki yerlerini aldıktan sonra geriye kalan katılımcılara marakas ve tef dağıtılır. Katılımcıların enstrümanlar ve alkışlarla Ritim Atölyesi’ne dahil olmaları sağlanır ve bir ritim orkestrası oluşturulur. Bu orkestranın gerçekleştirdiği performans, Kaan Şolcum’un perküsyon şovu ile süslenir.

Ritim Atölyesi ve Müzik ; 

Müzik Harekete geçirir , yada uyutur . Verilen ritim yada müzik  yavaş ise kan basıncı düşer uyku haline yaklaşık bir his oluşur .

Hızlı ise kişinin kan basıncı yükselir ve daha aktif olur . Konsantrasyon seviyesi yükselir .

Örneğin alış veriş merkezlerinde genelde hareketli müzikler tercih edilir ki gelen ziyaretçiler daha çok alış veriş yapsınlar .

Ritim Atölyesi Enstrümanları : 

Tumba , Bongo, djembe, Bas davul, Davul, Trampet, Tamborim, Darbuka, Tef, Rocar ve Maracas


 Online Ritim Atölyesi 

Online ritim atölyemiz ilk olarak 23 Nisan 2020 de başladı . İster canlı yayın ister youtube kapalı yayın olarak yapmaktayız . Farklı ev yapımı enstrümanlar kullanıyoruz . Önce kendi enstrümanımızı yapıyor ardından workshopa başlıyoruz .

Diğer Hizmetlerimiz  

Ritim Atölyesi |  Ritim Workshop |  İnteraktif Ritim & Vokal Gösterisi |  Kaan Şolcum Canlı Performans |  Tek Kişilik Ritim Orkestrası |  Ritim Show – Perküsyon Show |  Özel Projeler | 

Paylaş: