Kaan Şolcum Kimdir?

Kaan Şolcum Kimdir?

İzmir’de doğan Kaan ŞOLCUM, 2 yaşında bir çift plastik havaneli kullanarak ilk davul deneyimini koltuk minderleri üzerinde yaşadı.12 yaşında Yamaha Müzik Okulları’nda piyano öğretmeni olan annesinin yönlendirmesi ile davul – perküsyon dersleri almaya başladı ( Jazz, Latin , Rock , Pop dallarında ) . İlk kez 13 yaşında Yamaha Junior Band ile sahnelerdeydi  .

Klasik Müzik ile tanışma Müziğe olan tutkusu sonucu 9 Eylül Konservatuarı Vurmalı Çalgılar Bölümü’ne girdi. 16 yaşında İzmir de Davul solo yarışmasında 1. oldu . Lise sonrası aynı konservatuarın Sahne Sanatları Opera ve Ses Eğitimi Bölümü’ne geçiş yaparak Tenor olarak mezun oldu.

Müzisyen kimliğinin yanı sıra solist olarak da bir çok işe imza atmış olan Kaan ŞOLCUM  sahne, rol, mimik , güzel konuşma ve diksiyon eğitimi aldı. Solist olarak “kontrtenor” ses aralığına sahip olan Kaan ŞOLCUM, “Figaro’nun Düğünü” operasında “Kont” rolünü aldı daha sonrasında ise “Defolu Zevkler” oyununda solist olarak yer aldı.

İnteraktif Ritim Çalışmalar ;18 yaşından itibaren özel de ve  La Musica Müzik Okulu’nda şan ( ses eğitimi ), kulak eğitimi,  davul ve grup perküsyon dersleri verdi ,  Ana okullarında 3-6 yaş çocuklar ile çalıştı . Genç yaşta edindiği eğitim ve müzik bilgisi ile İnteraktif Ritim & Vokal Gösterisini ortaya çıkardı .

Bugüne kadar 600 başarılı sahne de yaklaşık 200.000 yetişkine , 10.000 çocuğa ulaşmış ve dokunmuştur .

Motivasyon için ahenk ile eğlenerek müzik yapmak takım çalışmaları içinde en çok tercih edilenidir . Şolcum CESARET verip sizi korkularınızdan kurtarıyor, sizleri SAHNEYE BEKLİYOR . Heyecan biter eğlence başlar .

Ritim Atölyesi |  Ritim Workshop |  İnteraktif Ritim & Vokal Gösterisi |  Kaan Şolcum Canlı Performans |  Tek Kişilik Ritim Orkestrası |  Ritim Show – Perküsyon Show |  Özel Projeler | 

Paylaş: