İnteraktif Ritim & Vokal Gösterisi

İnteraktif Ritim & Vokal Gösterisi

Sahne sizin; 

Heyecan, eğlence, rahatlama, gülmece,  hepsini bir arada tatmak istemez misiniz? Sahnede iken her zamankinden daha yoğun duygular hissedeceksiniz. İzlemek, dinlemek her zaman yaptığımız şeyler. Perküsyon enstrümanları çalması en kolay olandır. Şimdi sahneye buyrun

İnteraktif Ritim & Vokal Gösterisi, izleyicilerin eşlik ettiği ritimlerden oluşur, Kaan Şolcum’un solo performansı ile hareketlenir, sonunda da dünyaca ünlü aryalarla muhteşem bir interaktif perküsyon şova dönüşür.

Gösteri Stand-up kıvamında başlar ve Kaan Şolcum izleyicileri alkışlarla gösteriye hazırlar. Daha sonra sahnede Kaan Şolcum tarafından tanıtılan ritim enstrümanlarını çalmak üzere, izleyiciler arasından gönüllüler sahneye davet edilir. Enstrümanları çalmayı öğrenen grup, kısa sürede bir ritim orkestrasına dönüşür. Brezilya samba ritmi izleyiciler tarafından çalınır.

Kaan Şolcum dünyada nadir rastlanan, kontrtenor (soprano ses aralığında söyleyebilen erkek ses sanatçı) ses rengine sahiptir. Finalde, dünyaca ünlü Bolero, Phantom of the Opera & Mozart’ın Sihirli Flüt Operası’ndan Gece Kraliçesi aryası Şolcum tarafından seslendirilirken, seyircilerin de enstrümanlarla ve alkışla bu ünlü eserlere eşlik etmeleri sağlanır. Grubun yapısına uygun Türkçe eserler ya da latin ezgileri de seslendirilebilir.

Perküsyon Enstrumanları: 

Tumba, bongo, djembe, bas davul, davul, darbuka, trampet, tef, maracas

Daha önce perküsyon çalmamış olmanız sorun değil. Bu enstrümanların basit çalma teknikleri, tutuş, vuruş, farklı ritimler, ataklar Kaan Şolcum tarafından izleyicilere öğretilir. Ortalama 1-2 saat arası süren çalışma bittiğinde ortaya dev bir perküsyon show ekibi çıkar.

Diğer Hizmetlerimiz

Ritim Atölyesi |  Ritim Workshop |  İnteraktif Ritim & Vokal Gösterisi |  Kaan Şolcum Canlı Performans |  Tek Kişilik Ritim Orkestrası |  Ritim Show – Perküsyon Show |  Özel Projeler | 

Paylaş: