Ritim Atölyesi

Ritim Atölyesi, takım çalışmasının önemini vurgulamak adına uygulanır  . Tercihe göre; motivasyon, eğlence, eğitim ağırlıklı  uygulanır. İzleyen değil, uygulayan olma deneyimi yaşanır.

Ritim Workshop

Çalışan Odaklı Ritim Atölyesi küçük gruplarla yapılabildiği gibi, bayi toplantıları, gala yemekleri gibi büyük gruplarla da gerçekleştirilmektedir. Bir kez yaptığımız çalışmamız, istenildiği takdirde  çalışanlarının verimliliğini arttırmak adına devamlı yapılan atölyelere de dönüştürülebilmektedir.

Etkinlik; katılımcıların basit alkış ritimleri yaparak ısınmasıyla başlar. Bu ısınmanın ardından  ritim enstrümanlarını çalmaları için gönüllüler seçilir. Seçilen gönüllüler sahnedeki yerlerini aldıktan sonra geriye kalan katılımcılara marakas ve tef dağıtılır. Katılımcıların enstrümanlar ve alkışlarla Ritim Atölyesi’ne dahil olmaları sağlanır ve bir ritim orkestrası oluşturulur. Bu orkestranın gerçekleştirdiği performans, Kaan Şolcum’un perküsyon soloları ile süslenir.

 

Avm – Fuar – Tanıtım – Etkinlik

Alışveriş merkezlerine ve fuarlara özel hazırladığımız bu Ritim Atölyesi’nin esas amacı; ritim enstrümanları eşliğinde eğlenceli ritimlerle müşterilerin dikkatini çekip, izleyen değil deneyimleyen olmalarını sağlamaktır. Alışveriş merkezlerinde ve fuarlarda gezinen potensiyal müşterinin markayla buluşması ve olası müşterilerin markayla olan bağlarını güçlenmesi amaçlanır.

Etkinlik; katılımcıların basit alkış ritimleri yaparak ısınmasıyla başlar. Bu ısınmanın ardından  ritim enstrümanlarını çalmaları için gönüllüler seçilir. Seçilen gönüllüler sahnedeki yerlerini aldıktan sonra geriye kalan katılımcılara marakas ve tef dağıtılır. Katılımcıların enstrümanlar ve alkışlarla Ritim Atölyesi’ne dahil olmaları sağlanır ve bir ritim orkestrası oluşturulur. Bu orkestranın gerçekleştirdiği performans, Kaan Şolcum’un perküsyon show’u ile süslenir.

Şirket içi atölye ;

Haftalık veya aylık olarak yapılan atölyelerde çalışanların takım çalışmasının önemi hakkında farkındalık kazanmaları ve sosyalleşerek şirket içi ilişkilerinin güçlenmesi amaçlanır.

Özel hazırladığımız bu Ritim Atölyesi’nin esas amacı; şirket çalışanlarını eğlendirirken bir yandan da kişisel becerilerini geliştirmektir. Bu etkinlik sayesinde çalışanların iş arkadaşlarıyla olan takım çalışmalarında verimliklerinin artması, günlük iş stressinden kurtulmaları, yaratıcı yönlerini keşfetmeleri, zihinsel olarak rahatlamaları ve sosyalleşmeleri amaçlanmaktadır.3 aylık ritim atölyesi sonunda çalışanlarda : Takım çalışması, motivasyon, koordinasyon, konsantrasyon süresinde uzama , stres atma vb gibi kazanımlar olur .