Ritim Atölyesi 2016-12-21T15:10:38+00:00

Ritim Atölyesi

Ritim Atölyesi, takım çalışmasının önemini vurgulamak adına uygulanır. Tercihe göre; motivasyon, eğlence ve eğitim ağırlıklı uygulanır. İzleyen değil, uygulayan olma deneyimi yaşanır.

Şirket içi Atölye

Düşünsenize ” çalışanlarınız dersin olduğu gün şirkete  koşarak – gülümseyerek gidiyorlar ”

Haftalık veya aylık olarak yapılan atölyelerde, çalışanların takım çalışmasının önemi hakkında farkındalık kazanmaları ve sosyalleşerek şirket içi ilişkilerinin güçlenmesi amaçlanır.

Özel hazırladığımız bu Ritim Atölyesi’nin esas amacı; şirket çalışanlarını eğlendirirken bir yandan da kişisel becerilerini geliştirmektir. Bu etkinlik sayesinde çalışanların iş arkadaşlarıyla olan takım çalışmalarında verimliklerinin artması, günlük iş stresinden kurtulmaları, yaratıcı yönlerini keşfetmeleri, zihinsel olarak rahatlamaları ve sosyalleşmeleri amaçlanmaktadır. 3 aylık ritim atölyesi sonunda çalışanlarda; takım çalışması, motivasyon, koordinasyon, konsantrasyon süresinde uzama, stres atma vb. kazanımlar olur .

Takım Çalışması  : Çalışanlar arasındaki iletişim ve koordinasyonun gelişmesi için insan kaynakları ile hazırlanan program , takım olmayı ve iletişimin güçlenmesine yardımcı olur . Birimler arası iletişim artar buda iş verimliliğinin yükselmesini sağlar .

Ritim Workshop

Toplantıların yorucu ve monoton havasından çıkmak için ; ENERJİ + NEŞE

Çalışmada farklı perküsyon enstrumanları ile aynı anda  birlikte ritim tutulur  . Bir kez yaptığımız çalışmamız, istenildiği takdirde çalışanların verimliliğini arttırmak adına devamlı yapılan atölyelere de dönüştürülebilmektedir.

Etkinlik; katılımcıların basit alkış ritimleri yaparak ısınmasıyla başlar. Bu ısınmanın ardından perküsyon enstrümanlarını çalmaları için gönüllüler seçilir. Seçilen gönüllüler sahnedeki yerlerini aldıktan sonra geriye kalan katılımcılara marakas ve tef dağıtılır. Katılımcıların enstrümanlar ve alkışlarla Ritim Atölyesi’ne dahil olmaları sağlanır ve bir ritim orkestrası oluşturulur. Bu orkestranın gerçekleştirdiği performans, Kaan Şolcum’un perküsyon soloları ile süslenir.

Avm – Fuar – Tanıtım – Etkinlik

Alışveriş merkezlerine ve fuarlara özel hazırladığımız bu Ritim Atölyesi’nin esas amacı; ritim enstrümanları eşliğinde eğlenceli ritimlerle müşterilerin dikkatini çekip, izleyen değil deneyimleyen olmalarını sağlamaktır. Alışveriş merkezlerinde ve fuarlarda gezinen potansiyel müşterinin markayla buluşması ve olası müşterilerin markayla olan bağlarının güçlenmesi amaçlanır.

Etkinlik; katılımcıların basit alkış ritimleri yaparak ısınmasıyla başlar. Bu ısınmanın ardından  ritim enstrümanlarını çalmaları için gönüllüler seçilir. Seçilen gönüllüler sahnedeki yerlerini aldıktan sonra geriye kalan katılımcılara marakas ve tef dağıtılır. Katılımcıların enstrümanlar ve alkışlarla Ritim Atölyesi’ne dahil olmaları sağlanır ve bir ritim orkestrası oluşturulur. Bu orkestranın gerçekleştirdiği performans, Kaan Şolcum’un perküsyon şovu ile süslenir.

Diğer Hizmetlerimiz

İnteraktif Ritim & Vokal Gösterisi | Kaan Şolcum Canlı Performans | Tek Kişilik Ritim Orkestrası | Walking Drums | Özel Projeler